BORÇ SORGULAMA
0 352 247 11 38
KURUMSAL
Genel Müdürümüzün Mesajı
İldem Yapı Kooperatifi 1996 yılında, döneminde Kayseri valisi Saffet Arıkan Bedük öncülüğünde, devlet memurlarını konut sahibi yapmak amacıyla kurulmuştur. Öncelikle A-B grubu adı altında 1996 -2006 yılları arasında 5200 konutu sorunsuz bir şekilde yapmış,tapu dağıtımını gerçekleştirmiş ve daha sonrada kooperatif fes olmuştur. Ardından İldem C grubu adını verdiğimiz yapı oluşmuştur. Bu kooperatif 5200 hisseli olup 2007 yılında başlanmış ve 2014 yılı ortalarında konutların tamamı bitirilerek üyelerine teslim edilmiştir.
İldem C projesinde, planlanan konutların yanısıra üyelerin sosyal ihtiyaçlarını da karşılayabilmek için 400.000 metrekarelik bir AVM planlanmıştır. 2014 yılı sonunda ihalesi yapılmış olan AVM  2017 de tamamlanarak hizmete sunulmuştur. 

C grubu tamamlanma aşamasına gelince,yeni etap başlaması isteği ,taleplerin artması ve kooperatif yönetiminin bu yönde yoğun bir baskı görmesi sonrasında, kooperatif yönetimimiz talebin ne ölçekli olduğunu görebilmek için, üyelik ön kaydına başlamıştır. Reklam ve resmi duyuru yapılmamasına rağmen, kısa sürede 7500 üye ön kaydı yapılmıştır. Yapı kooperatifleri ana sözleşmesinin 59. Maddesinde inşaatların devamı sırasında ya da tamamlanmasından sonra arsa alımı ve yeni üye kaydı yapılamayacağının açık hükümle belirtilmesi nedeni ile yeni bir kooperatif olan S.S. İLDEM TOPLU KONUT YAPI KOOPERATİFİ kurulmuştur. Alınan ön kayıtlardan sonra arsa arayışı içerisine girilmiş ve Büyükşehir Belediyesi'nin ihalesine katılarak 2000 konutluk arsa alınmış,ödeme yükümlülükleri yerine getirilmiş ve tapularımız alınmıştır.

Yukarıda anlatılan özgeçmişimizden de anlaşılacağı üzere, 20 yıllık bir kooperatif tecrübesine sahibiz. Bu tecrübe; inşaat, kooperatif yönetimi, üye profili,finans dengeleri alanlarında bize ciddi mesafeler kat ettirmiştir. Amacımız, oluşan bu tecrübe ve birikimlerin şehir halkımızın hizmetine sunulmasıdır. Bizim üye profilimiz ağırlıklı olarak orta gelir grubudur. İstedik ki; orta gelir grubunun geliri ile üst gelir grubunun seviyesine yakın nitelikte ve hatta daha nitelikli konutlar yapalım. Daha önceki tecrübelerimize dayanarak yap-satçı müteahhitlerin yaptığı daire kalitesinin üstünde ve satış fiyatının altında konutlar üretip bu gelir kuşağını konut sahibi yapabilelim. Bu çerçevede, Yeni İldem Konutları'nın projeleri yapılmış ve projelerimizde sadece iç mekanlar değil,aynı zamanda dış cepheler ve peyzaj alanları bölgeye örnek olabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca geleneksel kooperatif anlayışının dışına çıkarak farklı konut tipleri üretmeye karar verdik. Gelişen nüfusla birlikte ailelerin nüfus yapısının da değiştiği göz önünde bulundurarak; 2+1 (100 mt2), 2+1 (117mt2), 3+1, 4+1 ve villa kategorilerinde konut tiplerinde projelendirmeler yaptık. 

Yaptığımız çalışmalarda ortaya çıkan başarıda en büyük pay sahibi, bizlere güvenen destekleyen, yorulduğumuz zamanlarda bizi motive eden üyelerimizdir. Bu güven ve destek devam ettiği sürece her zamankinden daha güzel sonuçlar ortaya çıkaracağımızdan şüphemiz yok.

Teslim ettiğimiz ve edeceğimiz konutlarınız da sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde oturmanız temennisi ile...

BİZDEN HABERLER
PROJELERİMİZDEN KARELER
BİZE ULAŞIN !
Yeşilyurt Mah. 2774 Sk. No:36 D9 Blok Zemin Kat İldem Melikgazi/ Kayseri
COPYRIGHT ©2016 İL-DEM TOPLU KONUT YAPI KOOPERATİFİ
web tasarım medyatör